W Allegro nie myślą

Witajcie,

Jak pewnie większość spośród Polskich internautów mam jakąś tam styczność z Allegro. Ostatnio wyłącznie jako kupujący, ale zdarzyło mi się kiedyś coś sprzedawać. Nie mam zielonego pojęcia kiedy to było, więc pewnie bardzo dawno. Sprzedawanie nie jest darmowe (w końcu muszą na czymś zarabiać), więc moje konto na allegro miało od bardzo dawna ujemne saldo. Całe -60 groszy. Prawie majątek. Dziś otrzymałem od Allegro e-mail:

(…)
Przypominamy, że na Twoim koncie istnieją nieuregulowane zobowiązania wobec Allegro.pl z tytułu opłat za wystawione aukcje. Saldo rachunku wynosi -0.60. Ponieważ od pewnego czasu nie prowadzisz sprzedaży z konta gozwei, prosimy o uregulowanie płatności do 2009-08-14.

Pamiętaj, że długotrwałe zaleganie z opłatami może spowodować brak dostępu do niektórych ważnych funkcji serwisu Allegro.pl, na przykład Programu Ochrony Kupujących.

Aby skorzystać z szybkiej wpłaty online lub wydrukować polecenie przelewu, przejdź do strony:Moje Allegro > Rachunki > Wpłać.

Wpłacając pieniądze w banku albo na poczcie, użyj poniższych danych odbiorcy:
(…)

Jakby nie było saldo jest ujemne, więc byłoby fair je spłacić. Zatem zalogowałem się na swoje konto, przeszedłem do odpowiedniej zakładki i zdecydowałem spłacić całą zaległość za pomocą przelewu błyskawicznego z mojego banku. Po kliknięciu “płacę!” otrzymałem komunikat:

W Allegro nie myślą!

Jak widać tą metodą się nie da. Mógłbym oczywiście zrobić przelew z banku – strać czas i (zależnie od banku i metody zlecenia) zapłacić opłatę (albo i nie, bo w niektórych bankach przelewy są za darmo). Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłaby oczywiście wizyta na poczcie, gdzie opłata za przelew wynosi jedynie 3,50 zł.

Z takiego oto prostego powodu nie udało mi się zapłacić za usługi Allegro. Niestety ktoś w Allegro nie pomyślał.

|

Odpowiedz